Відділення відновного лікування та кінезіотерапії інституту патології хребта та суглобів імені професора Михайла Івановича Ситенка є унікальним підрозділом в інститутах хірургічного профілю України.

 

Диктор:

Відділення відновного лікування та кінезіотерапії Інституту патології хребта та суглобів імені професора Михайла Івановича Ситенка є унікальним підрозділом в інститутах хірургічного профілю України. Це єдине відділення, де представлено повний спектр водних процедур на території хірургічного інституту.

Зав. відділення відновного лікування та кінезіотерапії,  д.м.н. з ортопедії та травматології, Володимир Стауде:

У відділенні існує повноцінний басейн з температурою води в середньому 34 -35 градусів, де встановлені установки для підводного вертикального витягнення, установки для підводного горизонтального витягнення. У ванному відділенні встановлено гідромасажні ванни для відновлення м’язового тонусу певних м’язових груп. Басейн дозволяє розробляти контрактури суглобів, придбані або в результаті травм або як наслідки оперативного лікування. Також пацієнти в басейні займаються лікувальною фізкультурою для відновлення м’язового балансу та окремих м’язових груп і відновлення правильної рухової активності цих пацієнтів. У залі лікувальної фізкультури ми розробляємо певні комплекси лікувальної гімнастики, які застосовуються для підготовки пацієнтів до оперативного лікування, або для відновлення цих пацієнтів після оперативного лікування. Зокрема нами  з клінікою ендопротезування великих суглобів розроблена технологія раннього відновлення рухової активності після оперативного лікування. Такі пацієнти після операції ендопротезування залишають клініку ендопротезування вже через тиждень після оперативного лікування.

Диктор:

Відділення існує з початку заснування Інституту як кабінет лікувальної фізкультури та механотерапії тоді за кордоном було придбано механотерапевтичні апарати Цандера для розроблення рухів у суглобах.

Зав. відділення відновного лікування та кінезіотерапії, д.м.н. з ортопедії та травматології,  Володимир Стауде:

Зал механотерапії — це унікальне місце, де зібрані апарати, які з одного боку є експонатами університетського музею, бо вони зроблені 1879 року, а з іншого боку — це апарати, які за століття довели свою надійність і ефективність для пацієнтів травматологічного та ортопедичного профілю. Придбав ці апарати перший директор інституту, і вони застосовувалися для розробки контрактул або післяопераційних хворих, або після травм лікувалися консервативно і довели свою ефективність. На сьогодні ці апарати витримали випробування часом і продовжують приносити користь людям. Вся діяльність відділення спрямована на відновлення пацієнтів прооперованих в інституті, відновлення їх рухової активності, їх рухового режиму і дуже швидке повернення до активного способу життя.

Scroll to Top