Новини Інституту

ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН» оголошує конкурс до докторантури.

ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН» оголошує конкурс до докторантури за спеціальністю 222 Медицина (Травматологія та ортопедія). Прийом документів до 11.06.2021 р.
Тел. (057) 725-14-77.

ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН» оголошує конкурс до аспірантури.

ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН» оголошує конкурс до аспірантури за спеціальністю 222 Медицина (Травматологія та ортопедія). Прийом документів до 11.06.2021 р.
Тел. (057) 725-14-77.

В ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України» 29.04.2021р. буде проходити дистанційна акредитація.

2822 ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України», 36417 Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти у галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю 222 «Медицина» (спеціалізація – Травматологія та ортопедія)

Відкрита зустріч дистанційної акредитації
Час: 29 квітня 2021 15:50 PM Хельсинки

Підключатися до конференції за посиленнями:
https://us04web.zoom.us/j/77742822803?pwd=SUJRTmVzY2M5N3RlZzRQWGJFUHdvQT09

Ідентифікатор конференції: 777 4282 2803
Пароль: 1111

Онлайн веб-семінар «Ендопротезування кульшового суглоба в складних випадках»

Онлайн веб-семінар – субота, 3 квітня 2021 р.
Україна 15:00-16:30
США (Схід) 08:00-09:30
Великобританія 13:00-14:30
Бельгія 14:00-15:30
Індія 17:30-19:00
Нова Зеландія (неділя, 4 квітня) 01:00-02:30

Компанія SICOT PIONEER повідомляє про своє перше співробітництво з Українською асоціацією ортопедів-травматологів (UAOS). Семінар «Ендопротезування кульшового суглоба в складних випадках», включатиме лекції провідних експертів з усього світу, а також методики заміни всіх типів кульшових суглобів при ревізійному ендопротезуванні.Сподіваємося, що Ви приєднаєтесь до нас в актуальних дискусіях.

Відділення відновного лікування та кінезіотерапії інституту патології хребта та суглобів імені професора Михайла Івановича Ситенка є унікальним підрозділом в інститутах хірургічного профілю України.

 

Диктор:

Відділення відновного лікування та кінезіотерапії Інституту патології хребта та суглобів імені професора Михайла Івановича Ситенка є унікальним підрозділом в інститутах хірургічного профілю України. Це єдине відділення, де представлено повний спектр водних процедур на території хірургічного інституту.

Зав. відділення відновного лікування та кінезіотерапії,  д.м.н. з ортопедії та травматології, Володимир Стауде:

У відділенні існує повноцінний басейн з температурою води в середньому 34 -35 градусів, де встановлені установки для підводного вертикального витягнення, установки для підводного горизонтального витягнення. У ванному відділенні встановлено гідромасажні ванни для відновлення м’язового тонусу певних м’язових груп. Басейн дозволяє розробляти контрактури суглобів, придбані або в результаті травм або як наслідки оперативного лікування. Також пацієнти в басейні займаються лікувальною фізкультурою для відновлення м’язового балансу та окремих м’язових груп і відновлення правильної рухової активності цих пацієнтів. У залі лікувальної фізкультури ми розробляємо певні комплекси лікувальної гімнастики, які застосовуються для підготовки пацієнтів до оперативного лікування, або для відновлення цих пацієнтів після оперативного лікування. Зокрема нами  з клінікою ендопротезування великих суглобів розроблена технологія раннього відновлення рухової активності після оперативного лікування. Такі пацієнти після операції ендопротезування залишають клініку ендопротезування вже через тиждень після оперативного лікування.

Диктор:

Відділення існує з початку заснування Інституту як кабінет лікувальної фізкультури та механотерапії тоді за кордоном було придбано механотерапевтичні апарати Цандера для розроблення рухів у суглобах.

Зав. відділення відновного лікування та кінезіотерапії, д.м.н. з ортопедії та травматології,  Володимир Стауде:

Зал механотерапії — це унікальне місце, де зібрані апарати, які з одного боку є експонатами університетського музею, бо вони зроблені 1879 року, а з іншого боку — це апарати, які за століття довели свою надійність і ефективність для пацієнтів травматологічного та ортопедичного профілю. Придбав ці апарати перший директор інституту, і вони застосовувалися для розробки контрактул або післяопераційних хворих, або після травм лікувалися консервативно і довели свою ефективність. На сьогодні ці апарати витримали випробування часом і продовжують приносити користь людям. Вся діяльність відділення спрямована на відновлення пацієнтів прооперованих в інституті, відновлення їх рухової активності, їх рухового режиму і дуже швидке повернення до активного способу життя.

Звіт за підсумками 18-го міжнародного симпозіуму «Малоінвазивна та інструментальна хірургія хребта», проведеного на базі ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» під егідою ISMISS за сприяння NASS та SICOT 5 грудня 2020 р.

5 грудня 2020 року відбувся 18 міжнародний симпозіум «Minimal invasive and instrumented spine surgery», який відбувся в готелі «Kharkiv Palace» у віртуальному форматі англійською мовою за технічної підтримки компанії «Music Team». Спеціаліст координатор симпозіуму, секретар об’єднання громадян малоінвазивної та інструментальної хірургії хребта Ірина Цікало.

У роботі симпозіуму взяли участь 350 фахівців із 28 країн світу (Україна, Білорусь, Вірменія, Ізраїль, Республіка Індія, Індонезія, Ірак, Казахстан, Китай, Лівія, Малайзія, Республіка Молдова, Федеративна Демократична Республіка Непал, Федеративна Республіка Німеччина, Пакистан, ПАР, Південна Корея, Південний Судан, Польща, Російська Федерація, Саудівська Аравія, США, Тайвань, Таїланд, Туреччина, Республіка Узбекистан, Хорватія, Швейцарія).

Метою симпозіуму було обговорення досвіду використання методів малоінвазивної та інструментальної хірургії в лікуванні пацієнтів із захворюваннями та ушкодженнями хребта.

Команда організаторів із місця проведення симпозіуму

Минуло 20 років від дня першої конференції, і нині інтерес до проблеми малоінвазивної хірургії хребта стає дедалі більше. За ці роки проведено десятки симпозіумів, майстер-класів, з’явилися нові технології, професіонали, нова література. Але сьогоднішній захід відбувся в особливих умовах. Ми позбавлені можливості особистого спілкування, обміну досвідом, дискусій віч-на-віч, але можемо бачити на екрані онлайнтрансляції легенд малоінвазивної хірургії хребта світового масштабу від сходу до заходу.

Завдяки великій повазі міжнародної спільноти до інституту імені М. І. Ситенка та діяльності його співробітників у роботі симпозіуму взяли участь видатні особистості ортопедії та нейрохірургії хребта.

Із привітанням до учасників симпозіуму звернувся президент ISMISS (International Society of Minimal Intervention in Spinal Surgery) 2017– 2021 Richard Fessler, Chicago. На міжнародному рівні він відомий як дослідник і перший виконавець малоінвазивних операцій на хребті, революційних технологій і піонерських напрацювань у реконструкції спинного мозку ембріональними та стволовими клітинами. Його ім’я — в рейтингових виданнях «Best Doctors of America», «Guide to America Spine Surgeon», а в журналі «Who’s Who» Richard Fessler представлений серед 100 кращих науковців і 1000 інтелектуалів 2014 року. Він — експерт FDA, автор 27 книг і 200 розділів монографій, член редколегій багатьох видань з ортопедії та нейрохірургії. На своєму посту діючого президента ISMISS Richard Fessler змінив заступника директора з наукової роботи ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН» професора Радченка В. О.

В. О. Радченко — д. мед. н., професор, президент ISMISS 2014–2017 рр., заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії, президент об’єднання громадян малоінвазивної та інструментальної хірургії хребта, засновник всесвітньої федерації малоінвазивної хірургії хребта — повідомив про 35-річний досвід вивчення та лікування фасет-синдрому в інституті, навів розроблені технології, які використовують у різних клініках Європи та США.

Відомий спеціаліст, піонер ендоскопічної та малоінвазивної хірургії хребта в світі, президент ISMISS 2008–2011 рр., організатор Всесвітніх конференцій і засновник всесвітньої федерації малоінвазивної хірургії хребта професор Hansjoerg Leu, (Швейцарія) провів огляд власної 35-річної практики в ендоскопічній хірургії хребта, розповів про становлення й еволюцію методики, навів клінічні приклади втручань, визначив перспективи розвитку хірургії хребта взагалі.

R. Fessler
Президент ISMISS 2017–2021 рр.

д.м.н., професор Радченко Володимир Олександрович

В.О. Радченко
Президент ISMISS 2014–2017 рр.

H. Leu
Президент ISMISS 2008–2011 рр.

Традиційною відзнакою симпозіумів є доповідь професора Коржа М. О., присвячена історії, розвитку та сьогоденню хірургії хребта в Україні, що є відображенням діяльності в цьому напряму інституту ім. проф. М. І. Ситенка. У цьому році співавторами доповіді були професор Радченко В. О. та доцент Романенко К. К. М. О. Корж — директор ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН», заслужений діяч науки і техніки України, член кореспондент асоціації ортопедів Німеччини, лауреат державної премії, д. мед. н., професор, член SICOT.

Доповідачі з Південної Кореї, віртуози ендоскопічного лікування захворювань та ушкоджень хребта, автори фундаментальних монографій, визнані в світі спеціалісти поділились своїм досвідом: Gun Choi MD, PhD («Ендоскопічна дискектомія грудного відділу»), Hyeun-Sung Kim MD, PhD («Уніпортальна повністю ендоскопічна декомпресія для дегенеративного стенозу хребта», «Повністю ендоскопічний міжтіловий спондилодез поперекового відділу хребта»). Під час доповідей проведено відеодемонстрації хірургічних ендоскопічних втручань.

Концепції MISS розглядали Bambang Darwono, MD, PhD (Індонезія) — «Використання концепції MISS у хірургії поперекового відділу хребта» та Richard Fessler, MD, PhD (США) — «Чи підтримує більшість доказів MISS?».

Mohammad Tariq Sogail MD, PhD, FRCS (Пакистан) доповів про роль штучного інтелекту в рішенні проблем із хребтом. Навів переваги та недоліки використання штучного інтелекту. Спікер наголосив на перспективності подальших досліджень у цьому напряму.

Cumhur Kilinсer MD, PhD, Professor (Туреччина), секретар Європейської гілки ISMISS розповів про лікування цервікальної радикулопатії, особливості передньої та задньої форамінотомії, а також дискектомії зі спондилодезом.

Sebastian Gitter MD, Professor (Німеччина) виступив із доповіддю про довгострокові результати дворівневої гібридної стабілізації шийного відділу хребта, спондилодезу з використанням кейджів і штучного диска, поділився результатами рандомізованого дослідження мінімально-інвазійної динамічної стабілізації в разі вертебрального стенозу порівняно з ригідним спондилодезом.

Арман Aкопян MD, PhD (Вірменія) навів приклади ендоскопічної хірургії міжхребцевого диска на рівні поперекового відділу хребта через трансфорамінальний доступ. Він є автором однойменної монографії англійською мовою.

Професор Олександр Аганесов (Російська Федерація), усесвітньо відомий спеціаліст із хірургії хребта, учений, удостоєний багатьох державних і міжнародних премій, доповів про рідкісні ускладнення в хірургії хребта.

Про використання робототехніки в хірургії хребта розповіли: Yair Barzilay, MD (Ізраїль) — «Моя подорож у робототехнічній хірургії хребта» (навів 14-річний досвід близько 36 000 втручань) та Edward Dohring, MD (США), перший віце президент NASS (North America Spine Society) — Робототехніка в хірургії хребта», «Навігація в хірургії хребта — найкраще використання».

Eric Muehlbauer, MD (США), виконавчий директор NASS протягом 20 років, презентував клінічні рекомендації з діагностики та лікування болю в поперековому відділі хребта.

Bernhard Greiner MD, Professor (Німеччина) доповів про нову методику ендоскопічного лікування дуговідросткових суглобів шийного відділу хребта.

Joachim Oertel MD, Professor (Німеччина), віце-президент ISMISS, керівник центру мініінвазивної хірургії хребта, розповів про ендоскопічні можливості в разі стенозу поперекового каналу.

Доповіді вітчизняних хірургів-вертебрологів і нейрохірургів підтвердили, що рівень хірургії хребта в Україні швидко зростає. Відзначено прогресивний розвиток сучасних клінічних центрів та успішну підготовку фахівців, які активно впроваджують новітні технології діагностики та хірургічного лікування пацієнтів з ушкодженнями та захворюваннями хребта.

Представники харківської школи вертебрологів виступили з доповідями: д. мед. н., проф. Корж М. О., д. мед. н., проф. Радченко В. О., к. мед. н. Романенко К. К. «Хірургія хребта в Інституті Ситенка»; д. мед. н., проф. Радченко В. О. «Синдром дуговідросткового суглоба поперекового відділу хребта (35-річний досвід)»; к. мед. н. Барков О. О. «Індивідуальне хірургічне лікування деформації хребта в підлітків і дітей за допомогою 3D-навігації та нейромоніторингу»; д. мед. н. Скиданов А. Г. «Значення паравертебральних м’язів у розвитку дегенеративних захворювань та їхній вплив на результати хірургічного лікування»; к. мед. н. Попов А. І. «Малоінвазивна хірургія пухлин хребта»; д. мед. н. Попсуйшапка К. О. «Коротка інструментація в хірургії ушкоджень грудопоперекового відділу хребта».

Від київських провідних спеціалістів виступили: д. мед. н., проф. Педаченко Ю. Є. «Черезшкірна вертебропластика. Сучасний стан проблеми. Технічні труднощі та можливі ускладнення», д. мед. н., проф. Сташкевич А. О. «Лікування різноманітних випадків переломів методом пункційної вертебропластики» (через хворобу доповідача презентацію доповів харківський спеціаліст к. мед. н. Попов А. І.), свій перший досвід ендоскопічної хірургії хребта подав д. мед. н. Фищенко Я. В. «Синдром «Far-out»: діагностика та ендоскопічне лікування», цікаву презентацію продемонстрував к. мед. н. Лисенко С. М. «Пухлини грудного відділу хребта. Принципи хірургії».

Фахівці з інших регіонів України також презентували свої доповіді: к. мед. н. Горбатюк К. І. (Вінниця) «Вертебропластика в порівнянні з кіфопластикою в лікуванні переломів хребців», д. мед. н. Піонтковський В. К. (Рівне) «Техніка «ззовні–всередину», клінічні результати та показання до трансфорамінальної ендоскопічної хірургії: ретроспективний аналіз лікування 450 хворих», проф. Зорін М. О. «Хірургічне лікування багаторівневих гриж і протрузій міжхребцевих дисків поперекового відділу хребта».

Важливою особливістю цьогорічної конференції був її формат проведення (онлайн), але географія доповідачів та їхній високий рівень і великий досвід у хірургії хребта підтверджують, що розвиток вертебрології не може призупинити жодний вірус.

В. О. Радченко, І. Ф. Федотова.

В листопаді 2020року відбулася презентація видання «Витоки інституту імені професора Михайла Івановича Ситенка».

В листопаді 2020року в Харківській державній науковій бібліотеці імені Короленка відбулася презентація видання «Витоки інституту імені професора Михайла Івановича Ситенка».

Науково-практичні заходи ДУ «ІПХС ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України» у 2021 р.

У 2021 р. Інститут ім. проф. М.І. Ситенка планує провести такі наукові заходи:

1. ХIX Науковий симпозіум з міжнародною участю «Малоінвазивна та інструментальна хірургія хребта» — 22 травня 2021 року в м. Харкові.
Планується участь 150 провідних фахівців з України, Німеччини, Швейцарії, Італії, Ізраїля, США.

2. Наукова конференція з міжнародною участю «Сучасні методи діагностики в ортопедії та травматології» (шості наукові читання, присвячені пам’яті акад. О.О. Коржа), 7- 8 жовтня 2021 року, м. Харків.
Планується участь 250 фахівців з України, Білорусі, Німеччини, Швейцарії, Італії, Ізраїля, США.

18-й міжнародний симпозіум «Малоінвазивна та інструментальна хірургія хребта»

Повідомляємо Вам, що 05 грудня 2020 року Інститутом патології хребта та суглобів ім. професора М.І. Ситенка НАМН України (м. Харків) під егідою International Society for Minimal Intervention in Spine Surgery (ISMISS/SICOT) при сприянні North American Spine Society (NASS) відбудеться:

18-й міжнародний симпозіум «Малоінвазивна та інструментальна хірургія хребта»

Успішний розвиток хірургії хребта в Україні в останні роки є результатом цілеспрямованої роботи і діяльності членів ISMISS. Географія і кількість клінічних центрів, де операції на хребті з використанням сучасних технологій збільшуються. Навчальні центри для хірургії хребта засновані на хірургії хребта та нейрохірургії установ. Це заслуга всесвітньо відомих членів та експертів ISSMIS з різних країн світу, таких як США, Швейцарії, Німеччини, Франції, Італії і т.д., які постійно беруть участь у наших симпозіумах та наукових програмах.

РЕЄСТРАЦІЯ

Анонс

Лист запрошення

Учасники

ПРОГРАМА

Заявки на участь приймаються до 12:00, 3 грудня 2020 року.

Колектив і адміністрація Державної установи «Інститут патології хребта і суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» з глибоким сумом повідомляють, що 23 жовтня на 84-му році пішла з життя одна з найстаріших співробітниць інституту кандидат медичних наук МЕЗЕНЦЕВА РАЇСА МИХАЙЛІВНА.

Все життя Раїси Михайлівни було пов’язане з Інститутом ім. проф. М.І. Ситенка. Тут вона пройшла шлях від медичної сестри до провідного хірурга, захистила кандидатську дисертацію. Р.М. Мезенцева виконувала складні операції з ампутації кінцівок, експрес-протезування хворих з патологією крупних суглобів. За значні успіхи у лікуванні цієї патології Раїса Михайлівна була нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора. Свій багатий досвід, свої глибокі знання Р.М. Мезенцева передавала молодим ортопедам-травматологам і виховала багато прекрасних спеціалістів, які надовго зберігуть пам’ять про Раїсу Михайлівну.

Ми глибоко вболіваємо з приводу тяжкої втрати і висловлюємо наші щирі співчуття рідним і друзям Раїси Михайлівни.

Директор інституту,
професор М.О. Корж

Заступник директора з наукової роботи
професор В.О. Радченко

Головний лікар
професор О.Є. Вирва

Завідувач науково-організаційним відділом
професор В.О. Танькут

Завідувач відділом патології суглобів
професор В.А. Філіпенко

Scroll to Top