Text Size

ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України»

ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України»

+38 (050) 554-10-10 +38 (063) 554-10-10 +38 (098) 554-10-10

Записатися на консультацію

Бібліотека Інституту

Пошук у бібліотечному фонді

Надходження до бібліотечного фонду

Бібліотека Інституту
М.О. Корж, В. А. Стауде.
Артроз крижово-клубових суглобів: патогенез, діагностика, прогнозування та лікування
У монографії наведено й обґрунтовано нові сучасні методи клінічного та функціонального рентгенологічного обстеження хворих з артрозом крижово-клубових суглобів. Особливу увагу приділено висвітленню всіх ланок патогенезу цього захворювання. На основі власних досліджень та літературних джерел авторами розроблено систему відновного та реабілітаційного лікування таких хворих, удосконалено критерії для оперативного лікування. Для ортопедів-травматологів, ревматологів, лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, спортивних лікарів, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, а також для широкого кола фахівців.
Бібліотека Інституту
Проф. М. О. Корж, доц. О. А. Диннік, О. А. Нікольченко
Стаття в журналі: Історія заснування медико-механічного інституту в Харкові: ключові постаті — Микола фон Дітмар, Олександр Фенін, Карл Вегнер, Михайло Ситенко
Ортопедичній спільноті України та прихильникам ситенківської фахової школи за її межами загалом добре відомий історичний шлях, віхи й етапи розвитку ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України» переважно за радянські часи, менше — в дожовтневий період, і майже невідомим та не віддзеркаленим є внесок та значення медичного факультету Харківського університету, харківських хірургів-вчених та підприємців до прийняття рішення щодо створення саме в Харкові ортопедичної установи, якій судилося у XX столітті відіграти провідну роль у вирішенні організаційних, наукових та практичних проблем надання ортопедо-травматологічної та лікувально-протезної допомоги й у колишньому СРСР, і в Україні, а у XXI столітті увійти до складу Національної академії медичних наук України. Необхідно усвідомити зовнішні та внутрішні чинники в спеціальності та суспільстві, що зумовили виділення ортопедичних методів лікування в окрему медичну дисципліну із започаткуванням у Харкові ортопедичного науково-дослідного інституту, організаційно та структурно спрямованого на комплексне вирішення невідкладних, взаємопов’язаних клінічних, медико-технічних та соціальних завдань державного значення.

Книжкова виставка

До 100-річчя академіка НАНУ, АМНУ, АМНР професора О.О. Коржа підготовлено книжкову виставку, присвячену
автобіографії, лікарській та науковій діяльності Олексія Олександровича, з якою можна ознайомитись всім
співробітникам інституту і не тільки.

Також в бібліотеці є картотека робіт академіка, література особистої бібліотеки, яку передав професор
М.О.Корж.

« of 6 »

Електронні ресурси