Erasmus+ BIOART

Інноваційна мультидисциплинарная навчальна програма по розробці штучних імплантатів для біоінженерних спеціальностей

Створена з метою: підготовки висококваліфікованих кадрів з розробки штучних імплантатів, розвитку інновацій в трикутнику знань в області проектування, виготовлення і обслуговування штучних імплантів.

Учасники проєкту

Університет Політехніки Мадрида
Іспанія
Інженерний технікум Самі Шамона
Ізраїль
Краківський технологічний університет
Польща
Університет постійної освіти – Дунайський університет Кремс
Австрія
Томас Мор Мехелен – Антверпен
Бельгія
Університет Бар Ілан
Ізраїль
Холонський технологічний інститут
Ізраїль
Міжвузівський обчислювальний центр
Ізраїль
Державна установа «Інститут патології хребта та суглобів імені М.І.Ситенка НАМНУ»
Україна
Запорізький національний технічний університет
Україна
Донбаська державна машинобудівна академія
Україна
Вiнницький нацiональний технiчний унiверситет
Україна
Державний вищий навчальний заклад «Приазовський державний технічний університет»
Україна
Льовенській католицький університет
Бельгія

Інститут вперше бере участь у міжнародних проєктах такого рангу. Але ми маємо більш ніж 100-річну історію та є одним з фахових закладів, де впроваджуються новітні методи діагностики та лікування пошкоджень та захворювань хребта та суглобів.

Забезпечує викладання результатів проєкту клінічним ординаторам, всередині закладу. Ми маємо єдині в Україні лабораторії біомеханіки та імплантології, які у своєї роботі використовують біоінженерні напрямки. Тому ми не з чуток знайомі з труднощами з кадровим забезпеченням та розуміємо необхідність наявності біоінженерів.

Напрямки проекту:

  • Забезпечення пілотного навчання студентів;
  • Участь у створенні курікул та компетенцій в контексті міжнародного студентського навчання у Erasmus+ BIOART;
  • Підтримка забезпечення якості та розробки протоколу забезпечення якості навчання;
  • Постійне спостерігання та оцінка основних показників компетенцій та курікул;
  • Участь в опитуванні щодо задоволеності всіх учасників проєкту;
  • Участь у створенні та розповсюдженні внутрішніх звітів про якість;
  • Розробка планів співпраці з можливими бенефіціарами проєкту;
  • Впровадження стратегії розповсюдження проєкту. Участь у робочих зустрічах проєкту BIOART;
  • Моніторинг розподілу бюджету.

В рамках пілотного навчання інститут приймав студентів Приазовського державного технічного університету. Протягом заходу проводились майстеркласи в сучасних лабораторіях та закладах: лабораторія біомеханіки ІПХС, лабораторія ортезування та біоматеріалів ІПХС, лабораторія морфології сполучної тканини ІПХС, лабораторія функціональної діагностики і патофізіології ІПХС.

Інститут є ревьюєром та евалюатором створених протягом проєкту курікул з регенеративної медицини, біоматеріалів, біокераміки, 3D-принтінгу.

Інститут протягом проєкту Erasmus+ BIOART надавав студентам менторську підтримку в рамках створення робот для студентського конкурсу, є членом журі конкурсу, який планується і буде безпосереднім організатором у разі проведення конкурсу у Харкові.

На виконання завдань проєкту BIOART консорціумом проєкту було прийняте рішення участі партнерів у міжнародній науково-практичній конференції «Передові методики лікування патології кульшового і колінного суглобів». Конференцію організовано Інститутом патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України за підтримки Української асоціації ортопедів-травматологів та плідній співпраці з Європейською федерацією національних асоціацій ортопедів та травматологів (EFORT) та Європейським товариством кульшового суглоба (EHS). В рамках конференції було проведено навчальний курс з використання сучасного обладнання з діагностики лікування перипротезної суглобової інфекції з залученням Інституту вогнетривів та Інституту монокристалів.

Унікальність та важливість цієї конференції визначається тим, що вперше в Україні науковий та освітній захід отримав акредитування Європейської платформи ортопедії та травматології. Це унікальна можливість для вітчизняних фахівців розширити свій професійний досвід. Учасники будуть мати унікальну можливість отримати знання щодо сучасних методик діагностики, обладнання та матеріалів щодо лікування патології кульшового та колінного суглобів.

Величезна подяка всім партнерам за підтримку, особливо — Приазовському державному технічному університету за всебічну підтримку новачків.

Координатор проекту Erasmus+ BIOART від ДУ «Інститут патології хребта та суглобів імені М. І. Ситенка НАМНУ»

Федотова Інга Фридонівна,
Заступник директора з міжнародних зв’язків, керівник відділу консервативного лікування та клінічних випробувань, доктор медичних наук

E-Mail: ibolokadze@ukr.net

Фото

Scroll to Top