Відділення переливання крові

+ 38-057 725-14-11
Фролова Ніна Костянтинівна
завідувач відділення
Ринкевич Ірина В’ячеславівна
лікар-лаборант
Погребняк Валентина Олександрівна
старша медсестра

На базі операційно-анестезіологічного відділення у 1968 році за ініціативою професора Пащука А. Ю. організовано відділення переливання крові. Відкриття такого відділення допомогло створити достатній запас компонентів і препаратів крові для трансфузіологічної допомоги хворим ортопедо-травматологічного профілю та заготовити аутокров для них під час ендопротезування великих суглобів.

Із 1978 р. відділення очолює Н. К. Фролова. Крім того, вона виконує обов’язки трансфузіолога, зокрема проводить проби на сумісність крові донора та реципієнта під час переливанні крові хворим в операційному та післяопераційному періодах.

Щорічно співробітники відділення беруть участь у проведенні понад тисячі хірургічних втручань (забезпечують компонентами та препаратами донорської крові), що гарантує планомірну роботу операційної.

Науковий напрям відділення — вивчення аутотрансфузії в післяопераційному періоді. У 1976 році лікар А. В. Іванова виконала та захистила кандидатську дисертацію «Заготівля великих доз аутокрові в ортопедичній практиці».

За результатами проведених досліджень опубліковано низку наукових праць, у тому числі «Про аутогемотрансфузії в ортопедичній практиці», «Досвід використання аутотрансфузій великими об’ємами в ортопедичній практиці», «Аутотрансфузія великими об’ємами крові», «Використання аутологічної крові в ортопедії».

Завідувач відділення

Фролова Ніна Костянтинівна

Фролова Ніна Костянтинівна

Фото

blood_1
blood_2
blood_3
blood_4
Scroll to Top