Звіт з конференції з міжнародною участю «Дитяча ортопедія та травматологія в умовах воєнного часу» (20 лютого 2025 р.)
20 лютого 2025 р. пройшла науково-практична конференція з міжнародною участю «ДИТЯЧА ОРТОПЕДІЯ ТА ТРАВМАТОЛОГІЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ» у змішаному форматі офлайн та онлайн, де брали участь близько 200 осіб.
Відкрив конференцію Голова Харківського обласного осередку ВГО «УАОТ» професор Володимир Акимович Філіпенко. У вітальних словах директор ДУ «ІПХС ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України» д.м.н. Бондаренко Станіслав Євгенович заявив про гордість інституту: розробки нашої дитячої клініки по багатьох напрямкам дитячої ортопедії та унікальні операції, що проводяться, – з якими сьогодні можна буде ознайомитись. Також представив запрошеного гостя, колегу та друга з Університетської клініки «Carl Gustav Carus» (Дрезден, Німеччина), керівника підрозділу, проф. Гюнтера Клаус-Петера, який сьогодні представить свою доповідь англійською мовою і висвітлить тему «Періацетабулярні остеотомії тазу». Станіслав Євгенович подякував усім учасникам та побажав плідної роботи.
Перший доповідач проф. Хмизов Сергій Олександрович повідомив, що майже всі доповіді будуть від відділу патології хребта та суглобів дитячого віку «Інституту Ситенка» з метою донести ті можливості які є, що вони стосуються не тільки дитячої ортопедії та втілені в декілька клінік, також і в Військовому шпиталю м.Харкова з 2014 року, де було передано велику кількість апаратів. Доповідач представив методи лікування універсальними фіксаційними АЗФ та шкірною пластикою пацієнтів дитячого віку з різними мінно-вибуховими пораненнями з міст Миколаїв, Краматорськ, Дніпро, Харків та ін. Організацію медичної допомоги дітям в Тернопільській обласній клінічної лікарні представив завідувач ортопедо-травматологічного відділення Корицький Анатолій Григорович та розповів про показання до ESIN (Elastic Stable Intramedullary Nailing) – мінімально інвазивна техніка лікування діафізаних та окремих метафізарних переломів у дітей. Про керований ріст та роботу з зонами росту кісткової тканини розповив д.м.н. Марциняк Степан Михайлович з НУОЗУ ім. П.Л.Шупіка, м.Київ.
Далі виступили проф. Гюнтер Клаус-Петер, д.м.н. Філіпчук Віктор Васильович з Інституту травматології та ортопедії м.Київа, к.м.н. Кикош Геннадій Вікторович, к.м.н. Барков Олександр Олександрович, аспірант Якушкін Євген Юрійович, к.м.н. Баєв Віталій Володимирович, Гриценко Анастасія Миколаївна, проф. Хмизов Сергій Олександрович та Гречаник Дмитро Сергійович і були розкрити теми про особливості оперативного лікування пацієнтів дитячого віку з різними ортопедичними патологіями з ДЦП, з деформаціями хребта, з вродженими укороченнями кінцівок, з пухлиноподібними захворюваннями кісток, з вродженою косорукістю, використання АФЗ при деформаціях кісток кінцівок, з вродженими вкороченнями кінцівок дітей та використання телескопічних фіксаторів UPETER. У дискусії брали участь проф. Танькут Володимир Олексійович, проф. Зеленецький Іван Борисович та ін. Після закінчення конференції пройшов майстер-клас з тренером проф. Хмизовим С.О., де можна було докладніше ознайомитися з АЗФ та телескопічними фіксаторами UPETER, що застосовуються при виконанні унікальних операцій у відділі патології хребта та суглобів дитячого віку.